UAB KJK odontologijos klinika / Naujienos / Sertifikuota SOLO profilaktikos programos klinika

Sertifikuota SOLO profilaktikos programos klinika

Mūsų klinikos kolektyvas nuolat tobulina savo žinias ir įgūdžius įvairiuose kursuose. Birželio mėnesį, odontologijos klinikos burnos higienistės - Lina Butkienė ir Viktorija Bajelienė, dalyvavo teoriniuose praktiniuose kursuose „Sertifikavimas pagal SOLO profilaktikos programą“.

SOLO profilaktikos programa – naujiena Lietuvoje. Mokymų metu pristatyta pažangi dantų priežiūros programa, dantų priežiūros priemonės: vieno danties šepetėliai, tarpdančių šepetėliai ir jų panaudojimo galimybės. Teorinės žinios pritaikytos praktinių užsiėmimų metu. Solo profilaktikos kursus vainikavo baigiamasis egzaminas, kuris suteikė teisę mūsų odontologijos klinikai ir joje dirbančioms burnos higienistėms, tapti sertifikuotomis Solo profilaktikos programos vykdytojomis.

Esame viena iš nedaugelio sertifikuotų SOLO profilaktikos programos vykdytojų Lietuvoje. Džiaugiamės, kad savo pacientams galime padėti tinkamai pasirūpinti dantų sveikata ir užtikrinti jų ilgaamžiškumą, remiantis naujausiomis dantų profilaktikos programos tendencijomis.

Kas tai yra - SOLO profilaktika?

Šveicarų ir Vokiečių odontologų išvystyta pažangiausia pasaulyje dantu priežiūros profilaktikos programa SOLO. Programos idėja labai paprasta – dantys turi būti valomi po vieną, didelį dėmesį skiriant tarpdančių švarai.

Kam skirta SOLO profilaktikos programa?

Bakterijos – tai pagrindinės burnos ligų, tokių kaip ėduonis ir parodontitas, sukėlėjos. Net 95 % bakterijų kaupiasi tarpdančiuose, 4 % giliose krūminių dantų vagelėse ir tik 1 % prieanginiuose danties paviršiuose. 

 

Labai svarbi yra tinkama dantų ir burnos priežiūra. Dantys turi būti valomi taisyklingai, kiekvienas atskirai iš 5 – ių skirtingų pozicijų (kramtomasis paviršius, liežuvinis arba gomurinis paviršiai, prieanginiai paviršiai ir tarpdančiai). Svarbiausia dantis tinkamai išvalyti tose vietose, kurias išvalyti sudėtinga įprastu dantų šepetėliu – tarpdančiai ir dantų kakleliai. SOLO profilaktikos programa būtent to ir moko mūsų pacientus.

Valant dantis vien danties šepetėlio neužtenka. Reikalingos papildomos tarpdančių priežiūros priemonės. Mūsų dantys yra netaisyklingos formos ir tarpdantyje kontaktuodami su kitu dantimi jie sudaro kolbos formos ertmę. Vien dantų siūlu šių kontaktų išvalyti neįmanoma, todėl būtina naudoti tarpdančių šepetėlius, kurie efektyviai pašalins tarpdantyje susikaupusias bakterijas.

 

Kokias problemas išsprendžia SOLO profilaktikos programos taikymas?

Kaip ir įprastas dantų valymas, taip ir šis SOLO profilaktikos programos siūlomas dantų priežiūros planas, reikalauja laiko. Įgavus įgūdžių, tai tampa įprastiniu, vos kelias minutes trunkančiu dantų valymu.

Efektyvus ir teisingas dantų valymas, remiantis SOLO programa padeda:

  • Apsaugoti dantis nuo bakterijų sukeliamų dantų ligų;
  • Sumažinti apnašų ir konkrementų formavimasį ant danties paviršiaus;
  • Sumažina dantų netekimo riziką;
  • Išvengti kraujuojančių ir skausmingų dantenų.