UAB KJK odontologijos klinika / Paslaugos / Dantų protezavimas / Neišimami (fiksuoti) protezai

Neišimami (fiksuoti) protezai

Neišimami (fiksuoti) protezai – tai vainikėliai, daliniai vainikėliai, laminatės, tiltai, taip pat fiksuotieji dantų protezai, dedami ant implantų, fiksuojami prie likusių dantų. Jie pagerina kramtymo efektyvumą, suteikia gerą estetinę išvaizdą. 

Protezavimas metalo keramika 

Metalo keramikos vainikėlių karkasas pagamintas iš metalo, kuris yra padengiamas porceliano sluoksniu. Metalo keramika nėra skaidri ir pralaidi šviesai, todėl dantis neatrodo natūraliai. Metalo keramika rekomenduojama protezuoti krūminius dantis. Metalinis karkasas suteikia protezams ypatingą tvirtumą, todėl tinka tiek pavienių dantų atstatymui, tiek dantų eilių defektų restauracijoms.

Protezavimas cirkonio keramika

Cirkonio keramikos vainikėliai - tai itin estetiški ir tvirti bemetalės keramikos protezai. Jų karkasas pagamintas iš cirkonio oksido, kuris yra padengiamas porceliano sluoksniu.

Protezavimas cirkonio keramika brangi procedūra, tačiau rezultatas stulbinantis. Cirkonio keramikos vainikėliai laidūs šviesai todėl restauracija atrodo natūraliai.

  

 

 

Laminatės

Tai labai plonos plokštelės, kurios yra gaminamos iš skaidrios keramikos ir fiksuojamos specialiais adheziniais cementais prie dantų emalės ant išorinio danties paviršiaus. 

Šis protezavimo metodas reikalauja minimalaus danties audinių nuėmimo. Protezuojant laminatėmis paviršinis emalės sluoksnis nušlifuojamas 0.2-0.5 mm. Paprastai pacientai nejaučia jokio pooperacinio jautrumo ir pats dantis yra minimaliai žalojamas.

Protezavimas metalo keramika ant implantų

Jeigu Jums trūksta kelių dantų, juos gali pakeisti tiltinės konstrukcijos, tvirtinamos ant implantų. Dantų implantai, įsukami į Jūsų žandikaulio kaulą, padeda palaikyti kaulą sveiką ir nepažeistą.

Dantų implantai ne tik atrodo ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys - jie palaiko visą dantų protezą arba jo dalį, todėl nereikia naudotis nepatogiais metaliniais fiksatoriais.

Kiti įprastiniai kelių dantų pakeitimo būdai, tokie kaip nenuimami tilteliai arba nuimami daliniai protezai, remiasi į šalia esančius dantis ir nuo jų priklauso.

Lietas metalinis vainikėlis

Lieti metaliniai vainikėliai tinka protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis, kai reikalingas patvarumas, taip pat gaminant stipresnį tiltinį protezą.

Tiltinės konstrukcijos

Jie gaminami tuomet, kai yra vieno ar keleto dantų trūkumas dantų eilėje. Juos gaminant greta esantys dantys yra apšlifuojami ir pagamintas tiltinis protezas fiksuojamas ant atraminių apšlifuotų dantų, o per vidurį tarp jų yra dirbtiniai dantys, kurie uždengia esamą defektą ir atstato dantų lanko vientisumą.