UAB KJK odontologijos klinika / Paslaugos / Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas

 

Endodontija – tai viena iš odontologijos sričių, kurios metu gydomi dantų šaknų kanalai. Endodontinio gydymo metu mechaniškai ir medikamentiškai yra išvalomi, suformuojami ir užplombuojami dantų šaknų kanalai.

Kanalų chemomechaninio apdorojimo metu rankiniais ir mašininiais endodontiniais instrumentais bei dezinfekuojančiais tirpalais yra pašalinami infekuoti, uždegiminiai ir nekrotiniai audiniai iš danties kanalų. Kanalai suformuojami, hermetiškai užplombuojami plombine medžiaga.

Siekiant dirbti tiksliai, maksimaliai tausojant sveikus danties audinius ir taupant gydymui skirtą laiką, klinikoje yra naudojamas vokiečių firmos CARL ZEISS OPMI pico S100 mikroskopas, šaknies viršūnės ieškiklis, dentalinis skaitmeninis rentgeno aparatas.

 

CARL ZEISS OPMI pico S100 mikroskopas

Mikroskopo dėka galima matyti plika akimi nematomas struktūras ir linijas. CARL ZEISS mikroskopas OPMI pico S100 didina nuo 5 iki 31,25 kartų, papildomai apšviečia darbinį lauką.

Mikroskopo pagalba atliekamas:

  • dantų šaknų kanalų gydymas;
  • dantų įskilimų ir lūžių diagnostika;
  • svetimkūnių ir nekokybiškų užpildų iš danties šaknies kanalų pašalinimas;
  • dantų šaknų kanalų perforacijų diagnostika ir gydymas;
  • kalcifikuotų dantų šaknų kanalų diagnostika;

 

Elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis

Elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis - elektroninis prietaisas, matuojantis šaknies kanalo ilgį.Prietaiso veikimas pagrįstas tuo, kad žmogaus organizmas naudojamas kaip elektrinis ratas, o varža tarp periodonto raiščio ir burnos gleivinės pastovus dydis.

UAB „KJK“ Odontologijos klinikoje naudojamas Morita ROOT ZX mini šaknies viršūnės ieškiklis, kurio gydymo tikslumas siekia 97,5 % (įrodyta atliekant nepriklausomus tyrimus).