Denti, odontologijos klinika

Periodontologija

Paslaugos

Periodontas


Periodontas – dantį supančių audinių kompleksas, kurį sudaro dantenos, žandikaulio alveolinis kaulas ir periodonto raištis. Daugiau nei 70% asmenų virš 35 metų serga periodonto ligomis, kurios varijuoja nuo paprasto dantenų uždegimo – gingivito – iki rimtos ligos, kuri pažeidžia minkštuosius audinius ir alveolinį kaulą – periodontito. Laiku nesiėmus gydymo, dantys tampa paslankūs ir ilgainiui jų netenkama. Periodontito simptomai vystosi lėtai ir be skausmo, tad ilgus metus pacientas ligos gali net nepastebėti.

Periodontas

Gingivitas


Gingivitas – tai dantenų uždegimas, kurį sukelia minkštame apnaše ir dantų akmenyse gyvenančios bakterijos. Dantenos būna paraudusios, paburkusios, kraujuoja, kartais skauda. Gingivitas yra lengva periodonto audinių liga, kuri lengvai gydoma ir kontroliuojama laikantis kasdienės asmeninės burnos higienos ir reguliariai lankantis pas burnos higienistą.

Periodontitas


Periodontitas (anksčiau vadinta paradontozė) – infekcinės kilmės liga, kai pažeidžiamos ne tik dantenos, bet ir žandikaulių alveolinis kaulas. Dantenos atsitraukia nuo dantų ir susiformuoja „kišenės“, kuriose ant dantų šaknų paviršių yra prisitvirtinusių akmenų ir apnašo, kuriuose auga infekcija. Bakterijų toksinai ir organizmo atsakas į infekciją pradeda ardyti kaulą ir jungiamąjį audinį aplink dantis. Negydant periodontito netenkama dantį supančio kaulo, dantys tampa paslankus ir jų netenkama.

Periodontito simptomai

Blogas burnos kvapas.

Paraudusios ir paburkusios dantenos.

Jautrios ir kraujuojančios dantenos.

Skausmingas kramtymas.

Skausmingas kramtymas.

Apsinuoginusios dantų šaknys (išilgėję dantys).

Bet kuris iš šių simptomų gali būti rimtos problemos ženklu. Jei pastebėjote bet kurį iš šių simptomų, reikėtų kreiptis į savo odontologą, kuris nustatys, ar turite periodonto ligų.


Periodontito rizikos faktoriai

  • Rūkymas – vienas iš didžiausių rizikos faktorių susijusių su periodontito vystymusi ir eiga. Rūkančių pacientų gydymas yra ilgesnis ir sunkesnis.
  • Hormoniniai pakitimai moterų organizme. Dėl šių pakitimų dantenos tampa jautresnės gingivito atsiradimui.
  • Diabetas. Pacientai, sergantys diabetu, yra imlesni infekciniams susirgimams, jų tarpe ir periodontitui.
  • Kitos ligos. Tokios ligos kaip AIDS, vėžys ir kitos imuno supresinės būklės neigiamai veikia dantenų būklę.
  • Medikamentai. Tam tikros medikamentų grupės(antikonvulsiniai, nuo spaudimo ir kt. ) gali sukelti dantenų pokyčius.
  • Genetika.


Periodontito gydymas


Svarbiausias gydymo tikslas yra pašalinti infekciją. Gydymo planas sudaromas individualiai kiekvienam pacientui atsižvelgiant į situaciją, tačiau bet kuriuo atveju, pacientas privalo laikytis geros asmeninės burnos higienos namuose, reguliariai lankytis pas burnos higienistą ir laikytis gydytojo duotų nurodymų.

Periodontito gydymą dažniausiai sudaro keletas etapų:

Pirmojo etapo metu taikomas konservatyvus gydymas. Jo metu atliekamas kišenių valymas: pašalinami dantų akmenys nuo šaknų paviršių, nulyginamos ir nupoliruojamos šaknys. Procedūra atliekama su nejautra naudojant ultragarsinius ir rankinius instrumentus. Visos burnos konservatyvus gydymas gali užtrukti keletą vizitų. Po šio gydymo gali pajusti, kad atsirado dantų jautrumas. Tai yra normali reakcija ir šis jautrumas praeina keleto savaičių bėgyje. Jautrumo laikotarpiu galite naudoti jautrumą mažinančias priemones. Taip pat, po konservatyvaus gydymo gyjant dantenom, gali apsinuoginti dantų kakleliai ir šaknys. Kartais toks rezultatas yra neišvengiamas.

Antrasis etapas yra chirurginis gydymas, kuris atliekamas praėjus 1-3 mėnesiams po konservatyvaus gydymo. Šiuo etapu atliekama likusių gilių kišenių lopo operacija. Taikant nejautrą, atkeliamos dantenos prieinama prie giliau esančių akmenų, kurių buvo neįmanoma išvalyti konservatyvaus gydymo metu. Po kruopštaus išvalymo dantenos grąžinamos atgal prie dantų ir sutraukiamos siūlėmis. Esant indikacijoms, regeneruojamas netektas alveolinis kaulas.

Trečiasis etapas – palaikomasis gydymas. Palaikomasis gydymas reikalingas tam, kad ateityje būtų išvengta ligos pasikartojimo. Jeigu dantų apnašos vėl kaupiasi ant dantų paviršių, įvyksta dantenų infekavimas ir ligos atsinaujinimas. Jeigu susergama pakartotinai, liga dažniausiai vystosi labai greitai ir tuomet sunkiau pasiduoda gydymui. Pakartotiniam dantų uždegimui išvengti, būtina periodiškai atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą bei palaikyti burnos ertmės imuninę apsaugą.

Periodontitas gali būti sėkmingai gydomas tik laikantis šių sąlygų


Periodontito gydymo sąlygos

Reguliarus profesionalios burnos higienos atlikimas, kuris nustatomas gydytojo individualiai Jums rekomenduojamu periodiškumu.

Gydančio gydytojo rekomendacijų laikymasis.

Greitas reagavimas ir kreipimasis profesionalios pagalbos pastebėjus pirmuosius periodontito požymius

Taisyklingas nuolatinis burnos higienos palaikymas namuose.

Pasidalinti

Paslaugą atliekantys gydytojai

Skaistė Poškevičienė

Skaistė Poškevičienė

Gydytoja periodontologė

Plačiau

Registracija telefonu

+370 610 65324

+370 610 65324

Registracija internetu

Registruotis

Jums taip pat gali būti aktualu

Dantų implantai

Profesionali burnos higiena

Procedūra, kurios metu higienisto kabinete specialiais instrumentais yra atliekamas dantų apnašų ir akmenų šalinimas.

Plačiau
Dantų gydymas

Dantų gydymas

Profilaktinė dantų apžiūra ir gydymas – tai dantų ligų ir jų sukeliamų sveikatos problemų prevencija, reikalinga tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Plačiau
Dantų plombavimas

Dantų plombavimas

Vizito odontologijos klinikoje metu diagnozavus dantų pažeidimą ir siekiant išsaugoti kiek įmanoma daugiau sveiko danties audinio, dantims reikalingas paprastas arba estetinis plombavimas.

Plačiau
Share by: