Denti, odontologijos klinika

Ar žinote iš ko gaminami dantų implantai?

Denti • 2021 m. balandžio 20 d., antradienis
Danties implantas
titanas

Šią nuostabią titano savybę pirmasis 1952m pastebėjo Švedijos mokslininkas profesorius Per-Ingvar Brånemark . Jis panaudojo titaninius implantus tirti triušių kaulo kraujotaką. Užbaigus eksperimentą , mokslininkas norėjo pašalinti implantus, tačiau pamatė jog, tai padaryti yra labai sunku. Titaninai implantai pilnai suaugo su kaulu.

Danties implantas yra titaninis arba porcelianinis sraigtas, kuris netekus danties pakeičia šaknį. Implantas įsriegiamas į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir tarnauja kaip atrama danties atstatymui. Prigijus implantui kaule, protezuojama - padaromas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamas protezas. Šiuo metu patys populiariausi sraigtiniai implantai, gaminami iš biologiškai suderinamo titano.

titanas

Titanas (Ti) yra devintasis pagal paplitimą cheminis elementas Žemėje (sudaro 0,6 % Žemės plutos masės), kurio atominis numeris 22, cheminis simbolis – Ti. Tai lengvas, tvirtas, blizgantis, atsparus korozijai baltai, sidabriškai metalinės spalvos metalas. Titanas yra toks pat tvirtas kaip plienas, bet 45 % lengvesnis. Titanas yra 60 % sunkesnis už aliuminį, bet dvigubai tvirtesnis. Titano lydiniai nėra elastingi, tačiau labai klampūs. Šios savybės daro Titaną labai atsparų įprastinėms metalo nuovargio rūšims.


Dantų implantams gaminti naudojamas 1-4 kategorijo didelio grynumo titano lydiniai. Normaliomis sąlygomis žmogaus organuose yra 1 mg titano šimtui gramų žmogaus audinių pelenų. Toks didelis ir gana pastovus elemento kiekis žmogaus organizme rodo, kad titanas yra gyvybiškai svarbus. Deja, eksperimentiškai nenustatyta kokiuose metaboliniuose procesuose jis dalyvauja.

titanas

Titanas žmogaus organizme yra bioinertiškas,tai yra nesukialia jokių alerginių reakcijų. Taip pat pasižymi puikiomis osteointegracinėmis savybėmis. Osteointegracija- tai procesas, kurio metu kaulas sukimba ir suauga su titaniniu implanto paviršiumi.

titanas

Šią nuostabią titano savybę pirmasis 1952m pastebėjo Švedijos mokslininkas profesorius Per-Ingvar Brånemark . Jis panaudojo titaninius implantus tirti triušių kaulo kraujotaką. Užbaigus eksperimentą , mokslininkas norėjo pašalinti implantus, tačiau pamatė jog, tai padaryti yra labai sunku. Titaninai implantai pilnai suaugo su kaulu.

titanas

Siekiant dar geresnių implanto osteointegracinių sąvybių , jų titaniniai paviršai paruošiami įvairais metodais (ėsdinami cheminėmis priemonėmis, purškiami abrazyvinėmis dalelėmis, apdorojami lazeriu, ) Visa tai padidina implanto paviršiaus plotą ir pageriną jo prigijimą kaule.


Šiuo metu dantų implantai pradėti gaminti iš cirkonio oksido keramikos. Cirkonio oksido keramika tai baltos spalvos , labai tvirta medžiaga. Jos fizikinės savybės pranoksta kai kurių metalų lydinių savybes. Taip pat jinai pasižymi puikiu biosuderinamumu ir puikiai prigyja žandikaulyje. Tačiau cirkonio implantai pradėti naudoti praktikoje visai nesenai. Todėl sunku ką nors pasakyti apie jų ilgalaikį patikimumą.


Pasidalinti


JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Ingrida Bavarienė šį kartą dalyvavo J. Kakčio kurse „Dantų restauravimas biomimetiniu principu”
27 kov., 2024
DENTI odontologijos klinikos kolektyvas nuolat dalyvauja įvairiuose tobulinimosi kursuose. Gydytoja odontologė Ingrida Bavarienė šį kartą dalyvavo J. Kakčio kurse „Dantų restauravimas biomimetiniu principu”. Gydytoja odontologė net tris dienas trukusiuose kursuose gilinosi į teorinę bei praktinę informaciją, kaip tinkamai atstatyti dantis plombuojant bei protezuojant, ir nepasiklysti siūlomų odontologinių medžiagų gausoje. I. Bavarienė naujausias žinias, pritaikys kasdienėje praktikoje odontologijos klinikoje DENTI. Stengiamės tobulinti savo žinias ir tinkamai pritaikyti visas odontologines naujoves kasdienėje praktikoje.
odontologinis lazeris
16 rugp., 2023
Šis odontologinis lazeris yra skirtas minkštųjų burnos audinių operacijoms, periodonto ligų gydymui, dantų balinimui ir minkštųjų burnos audinių regeneracijai skatinti, pvz., esant aftinėms opoms, herpesui, po dantų implantacijos ar kitų minkštųjų audinių operacijų. Odontologinis lazeris leidžia ženkliai sumažinti paciento patiriamą diskomfortą, nes operacijos metu nebūna kraujavimo, žaizdų nereikia susiūti, jos greičiau sugyja, o po operacijos dažniausiai nereikalingas nuskausminimas. Mėlynos šviesos odontologinis lazeris yra pranašesnis už tradicinį infraraudonos šviesos lazerį, todėl naudojant šį prietaisą galima atlikti įvairias ypatingo tikslumo reikalaujančias procedūras, pvz., estetinis dantenų kontūro formavimas ir pan. Mėlynos šviesos lazeris yra efektyvus dantų balinimui odontologijos klinikoje. Po procedūros, kuri trunka iki 1 val., dantys gali pašviesėti keliais spalvos tonais pagal Vita Shade spalvų skalę ar net labiau. Po balinimo šiuo lazeriu dažniausiai nepasitaiko dantų jautrumo. Atskiros temos lazerio reklamai:  Minkštųjų audinių operacijos lazeriu. Privalumai: nekraujuoja, žaizdų nereikia siūti, nereikalauja gilaus nuskausminimo procedūros metu ir beveik niekada neskauda po operacijos. Dažniausiai lazeriu atliekamos gingivektomiijos, įvairių granuliacijų šalinimas, dantų vainikų prailginimas, dantenų kontūro formavimas ir pan. Periodonto ligų gydymas, panaudojant lazerį. Privalumai: ypatingai didelis antibakterinio poveikio efektyvumas prieš dažniausiai periodonto ligas sukeliančius mikroorganizmus, greitai atliekama procedūra (vienam dančiui užtrunkama tik apie 20-30 s.). Po gydymo lazeriu periodonto kišenėse sukuriama ideali aplinka ligos gijimui, tačiau ilgalaikiam rezultatui pasiekti būtinas ir paciento bendrardarbiavimas, laikantis odontologo nurodymų. Šaknies kanalo dezinfekavimas lazeriu. Įprastą endodontinį chemio-mechaninį gydymą papildžius lazeriu atliekama šaknies kanalo dezinfekcija galima pagerinti ilgalaikio gydymo rezultatus. Privalumai: lazerio spindulys naikina bakterijas ne vien šaknies kanalo ertmėje, bet ir kanalo sienelės mikrokanalėlių tinkle, kur tradiciniai gydymo metodai bakterijų nepasiekia. Dantų balinimas lazeriu odontologijos klinikoje. Privalumai: greita procedūra, retai pasitaikantis dantų jautrumas, balinantis poveikis panašus arba geresnis, lyginant su kitais dantų balinimo metodais odontologijos klinikoje. Lazerio šviesa panaudojama kaip fotoaktyvatorius, padidinantis balinančios medžiagos poveikį dantų spalvai. Mėlynos šviesos lazeris pranašesnis dantų balinimui už tradicinį lazerį, nes naudojama kelis kartus mažesnė lazerio galia, kuri veikia fotochemiškai, t.y. kur kas mažiau kaitina danties audinius. Pasiekiamas geresnis balinantis poveikis, bet kur kas rečiau pasitaiko dantų jautrumas. ir t.t. pagal atskiras indikacijas iš lazerio protokolų sąrašo.
Share by: